Dostupnost LoRaWAN Sítě v naší obci Pňov-Předhradí a Klipec

V naší obci Pňov-Předhradí je na většině území přístup k veřejné LoRaWAN síti prostřednictvím MikroTik wAP LoRa8 antény, umístěné na střeše jednoho z místních domů v části obce Předhradí. Tato služba je otevřená pro všechny obyvatele obce a okolí, kteří vlastní LoRaWAN zařízení.

Co je LoRaWAN?

LoRaWAN je zkratka pro “Low Power Wide Area Network”. Jedná se o bezdrátovou komunikační síť, která umožňuje spojení mezi zařízeními na velké vzdálenosti při nízké spotřebě energie. Je ideální pro aplikace jako, monitorování teploty, hladiny vody, klimatických dat, čistoty ovzduší, vlhkosti a dalších dat, která mohou být využita v různých průmyslových i domácích aplikacích.

Jak může být tato síť využita?

Pokud máte LoRaWAN kompatibilní zařízení, můžete se přes tuto anténu připojit k The Things Network a zpracovávat data z vašeho zařízení. Ať už se jedná o monitorování kvality ovzduší, zemědělské aplikace nebo jiné účely, síť vám poskytne spojení, které potřebujete.

Pokrytí sítě

Anténa poskytuje dosah až 15 km ve volném prostoru a 2 km v zástavbě, takže pokrývá většinu obce a okolí. Aktuálně je prostřednictvím této sítě monitorována teplota vzduchu a jezera. Naměřené údaje naleznete jak na stránkách Areálu u jezera tak zde na obecních stránkách.

Máte zájem o využití sítě?

Pokud máte zájem o využití této služby nebo máte další dotazy ohledně LoRaWAN, můžete se obrátit na Petra Nováka (+420 739 662 338). Tato možnost je otevřena všem obyvatelům obce, kteří chtějí využít moderní technologii pro své potřeby.